prysznicowe.pl

Prysznic bez brodzika: najczęściej popełniane błędy przy projekcie i instalacji

Prysznic bez brodzika: najczęściej popełniane błędy przy projekcie i instalacji

Prysznic bez brodzika jest często wybieranym elementem nowoczesnych łazienek. Trudno się dziwić – wygląda spektakularnie i jest bardzo praktyczny. Jednakże wiele osób nie zdaje sobie sprawy z błędów, które można popełnić w trakcie projektu i instalacji. Mogą mieć one znaczący wpływ na późniejsze funkcjonowanie całej struktury. Czego konkretnie się wystrzegać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się już teraz!

Wyzwana podczas projektowania instalacji prysznica

Projektowanie i instalacja prysznica bez brodzika w łazience może przysporzyć wielu stresujących problemów. Za mała lub za duża konstrukcja, niewłaściwy odpływ prysznicowy, brak wentylacji czy uszczelnienia to trudności, które często napotyka na swojej drodze wiele osób. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym można pozbyć się problemów. Warto również zawczasu dowiedzieć się więcej na temat instalacji prysznica bez brodzika w łazience – odpowiednie przygotowanie może znacząco zminimalizować ryzyko wystąpienia kłopotów z projektem i montażem. Zatem na co trzeba konkretnie zwrócić uwagę?

Za mały lub za duży prysznic

Wielkość konstrukcji trzeba wziąć pod uwagę już na samym wstępie, gdy wykonuje się projekt łazienki. Element dobrany właściwie pod kątem metrażu pomieszczenia sprawi, że podczas montażu nie wystąpią żadne stresujące problemy. Co ciekawe, prysznic typu walk-in często zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, niż warianty z wanną lub brodzikiem. Można go również umiejscowić we wnęce, jeśli taka znajduje się w łazience. Dodatkowo kabina nie może być zbyt mała – wówczas ucierpi na tym komfort użytkowania. Trzeba pamiętać, że jeśli chce się umieścić wewnątrz różnego rodzaju półki (np. na szampony i akcesoria do mycia), to wtedy warto wybrać większy model. Co istotne, należy dobrze się zastanowić nad usytuowaniem konstrukcji w taki sposób, by nie kolidowała z innymi elementami wyposażenia.

Nieodpowiednie spady pod prysznic i brak uszczelnienia

Odprowadzanie wody do odpływu jest niezwykle istotną kwestią w kontekście montażu prysznica bez brodzika. Podczas planowania i późniejszej instalacji trzeba zadbać o właściwy spad wynoszący minimum 2%. W przeciwnym razie wygoda użytkowania prysznica może znacząco się pogorszyć. Co więcej, powszechnym błędem podczas instalacji struktury jest brak odpowiedniego uszczelnienia. W tym przypadku pomocna okaże się taśma uszczelniająca do łazienki lub mata uszczelniająca pod prysznic. Niezadbanie o te elementy może sprawić, że poza konstrukcją będą zbierać się kałuże.

Niewłaściwy odpływ

Odpływy prysznicowe zawsze należy dobierać pod kątem wymiarów prysznica. Wówczas ma się pewność, że element będzie w odpowiedni sposób zbierał całą wodę. Wpusty podłogowe ze stali nierdzewnej są zwykle dostępne w wielu rozmiarach, dzięki czemu nie ma problemów z wyborem najlepszego wariantu. Niewłaściwy odpływ prysznicowy w łazience może wiązać się z problemem, jakim jest zbieranie się wody we wnętrzu kabiny. Wpusty podłogowe ze stali nierdzewnej to elementy, których zamontowanie może zagwarantować utrzymanie wysokiego komfortu użytkowania. Dlatego warto poświęcić dłuższą chwilę na wybór najbardziej odpowiedniego.

Brak wentylacji

Brak właściwej wentylacji to jeden z najczęściej popełnianych błędów w przypadku projektowania łazienek. Przy braku odpowiedniej kratki para woda wytwarzana w trakcie korzystania z prysznica może powodować zaleganie wilgoci na ścianach i suficie. Taka sytuacja często doprowadza do powstawania pleśni, która nie tylko nieestetycznie wygląda, ale również może być niebezpieczna dla zdrowia. Warto poświęcić nieco więcej czasu na wybranie wentylatora, który szybko odprowadzi niepożądaną wilgoć.

Wydajność urządzenia zwykle dobiera się pod kątem objętości łazienki. Dobrze wybrać wyrób pochodzący od sprawdzonego producenta. Są to, razem z odpływami prysznicowymi (w formie np. wpustów podłogowych ze stali nierdzewnej), taśmami i matami uszczelniającymi oraz wytrzymałymi kabinami, najważniejsze elementy, w które należy się zaopatrzyć podczas planowania remontu lub wykonania nowej łazienki. Co ciekawe, istnieją także modele z czujnikami wilgoci, które są niezwykle ciche w trakcie pracy.

Prysznic bez brodzika i bez problemów

Prysznice bez brodzika są bardzo popularne i często wybierane do nowoczesnych i oryginalnych łazienek. W trakcie projektowania i instalacji tego typu komponentu trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach dotyczących odpływów prysznicowych, spadów, taśm i mat uszczelniających oraz wentylacji. Należy pamiętać, aby zaopatrzyć się w sprzęt u sprawdzonych i zaufanych dostawców. Tylko wówczas ma się pewność co do wysokiej jakości wyposażenia.

Warto skorzystać z oferty dostępnej na naszej stronie internetowej. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży instalacji łazienkowych dystrybuujemy produkty od czołowych marek. Stale powiększamy asortyment, by móc spełniać nawet największe wymagania naszych klientów. W sprzedaży mamy wytrzymałe wpusty podłogowe ze stali nierdzewnej, taśmy i maty uszczelniające oraz inne akcesoria i sprzęty do pryszniców. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi kategoriami, a w przypadku pytań – do kontaktu z firmą. Udzielamy profesjonalnego doradztwa technicznego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl